Sahnelerin Parlayan Yıldızı Olmak İçin Sağlam Adımlar Atın

Dans herkesin ihtiyaç duyduğu, hareket kabiliyetini geliştirmesini sağlayan bir sanat çeşidi olarak bilinmektedir. Bu konudaki en başarılı dans figürlerinden biri vals tarzı danslarda gösterilmektedir. İki kişiyle yapılan bu danslar Vals Sanat Merkezi’nde öğrenmek isteyen herkese sunulmaktadır. Çok eskiden günümüze kadar gelen bu dans çeşidi gelişerek yeni figürlerle şuanda öğretilmektedir. Bu dansta parlayan bir yıldız olmak için sağlam adımlar atmak çok önemli olmaktadır.

 Birden çok figür koreografi söz konusu olabilmektedir. Bunların hepsini bir bütünlük içinde tek bir bedende buluşturmak oldukça önemlidir. Bu danslar bir eğitmen yardımıyla öğretilmektedir. Kişiler adımlarını dikkatli atarak dansın her bir detayını içinde yaşamaya özen göstermelidir. Böylece ortaya mükemmel danslar çıkmaktadır.

 Vals Dansının Kişiye Kattığı Özellikler Nedir?

 Bu danslar ile kişi estetiklik kazanarak kendi vücudundaki hakimiyeti ele almaktadır. Eşli yapılan danslar bireylerde güven duygusunu geliştirmektedir. Klasik bir dans türü olduğu için sakinlik ve dinginlik korunmaktadır. Kişinin kendi vücudunu sevmesi amaçlandırılmaktadır. Kişi dans ettikçe kendine olan özgüveni zamanla yerine gelmektedir. Her yerde her ortamda dans edebilme özelliğini kendinde bulmaktadır. Küçük yaştan beri alınan bu eğitimde kişi isterse çok iyi bir dansçı da olabilmektedir. Vücudun esneklik kazanması ile birlikte birden çok dans türünde başarılı olunmaktadır.

 Vals Dansının Müzikleri Nasıl Olmaktadır?

 Bu dans çeşidinin müzikleri genellikle 3/4 resminde olmaktadır. Hızlı ya da yavaş tempoda yapılabilme özelliğine sahiptir. Döndürmek ya da kavramak anlamına gelen bu dansta eğitim verilirken her bir adımın farklı ritmi olduğu bilinmektedir. Ana ritim genellikle vurgulardan oluşmaktadır. Partnerler birbirlerine kenetlenmektedir. Bu şekilde daha doğru danslar ortaya çıkmaktadır.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

I accept the Privacy Policy * for Click to select the duration you give consent until.