Oryantal Dansı Nedir?

Oryantal dans, bir çeşit orta doğu dansı olarak, geleneksel solo formda olan ve gövde izolasyonları ile atıfta bulunarak ismi ile geliştirilmiş olan bir danstır. Bu dansta kalçalarınız hareket halindeyken, orta bölgenizde de farklı titreşim hareketleri meydana gelmektedir.

 Ortadoğu’da yer alan her bölgede bu dansa ait farklı  bakış açıları olmaktadır. Ayrıca; oryantal kostümleri de tarz olarak farklılık göstermektedir. Bu dans 2000’li yıllarda fitness gibi alanlarda da popülerlik kazandı.

 Oryantal Dans Nasıl Yapılır?

 Oryantal dansta su gibi akıcı hareketler yer almakta ve genel olarak da kalçalarınızla sonsuz döngüler ya da daireler ile hareketler yaparak harika bir görsel görünüm ortaya çıkmaktadır. Müzikteki melodik çizgileri yorumlamak adına yapılan oryantal dans karın kas kontrolüne de bağlıdır.

 Son zamanlarda çoğu kadın oryantal dansı konusuna çok büyük oranda ilgi göstermeye başlamıştır. Bu kapsamda da dans kursları yardımı ile yeni figürler ve hareketler öğrenerek, gelişim ve değişim sağlanmaktadır. Oryantal dans genellikle çıplak ayakla yapılmakta ve göbek dansı olarak da bilinmektedir.

 Oryantal Dansın Faydaları

 Oryantal dans, son derece zevkli bir dans türü olmaktadır. Kadınlara uyumluluk gösteren bu dans ile zayıflamak da mümkündür. Oryantal dans, pek çok kadının severek yaptığı bir danstır. Ayrıca; oryantal dansı mesleği de bulunmaktadır. Oryantal dansın pek çok faydası vardır. Bunların en başında da vücudu rahatlatmanın yanında, sırt ve eklem ağrıları sorunu yaşayan kişilerin ağrılarını da hafifletmektedir.

 Kemik yoğunluğunu arttırmakta ve bunun yanında düşük ve de etkili bir egzersiz şeklinde de yapılmaktadır. Normal bir kiloda olan kişiye saatte 300 kalori kadar harcatmaktadır. Doğru kas gruplarında da saatte 800 kalori harcattığı da görülür. Oryantal dans sayesinde göbek eritmek de mümkündür. Sürekli olarak hareket halinde olan kişinin vücudu büyük ölçüde kalori yakmaktadır.

 Oryantal Dans Nasıl Öğrenilir?

 Oryantal dans öğrenmek genelde zor gibi görünse de aslında oldukça basittir. Oryantal dansı öğrenmek istiyorsanız, bu konuda en iyi yöntem dans kurslarından eğitim almak olacaktır. Oryantal dans için kurslar son derece faydalıdır. Yaklaşık olarak 1 ya da 2 ay içinde öğrenilebilir.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

I accept the Privacy Policy * for Click to select the duration you give consent until.