Dans Kursuna Yazılmak İçin Yetenekli Mi Olmak Gerekir?

Günlük hayatımızda çok daha mutlu, enerji dolu, esnek, sağlıklı, özgüvenli, sosyal, nazik, ekip uyumu olan, fit bir kişi olmak istiyorsanız mutlaka dans etmeli ve dans etmek için kendinize bir sebep aramamalısınız. Bu konuda dansa yeni başlayan bazı kişiler dansın yetenekle ilgili olduğunu düşünüyor; fakat bu yanlış bir düşüncedir.

 Dans Kursu Yetenek Gerektirir mi?

 Çoğu zaman “dans etmek yeteneğe bağlıdır” ön yargısı kişinin dans kursuna kayıt yaptırmasını engelliyor. Fakat dans belirli bir kalıpta ya da ön yargılara sığdırılabilecek türde bir öğreti değildir. Emek ve de sabır isteyen dans, öğrenim aşamasında kişinin çok çalışmasını ve özgüven sahibi olmasını gerektirir. Kişinin öğrenmek istediği dans ne kadar zorlu olursa olsun, vazgeçmeden eğitime devam ederse başarıya ulaşır. Yani kişi, “Dans yetenek gerektirir mi?” sorusunun cevabını eğitiminin sonunda alacaktır.

 Genel olarak; dans etmekten keyif alıyorsanız, dansı profesyonel bir şekilde yapmanıza gerek yoktur. Bu konuda dans kursu ile bireyler hem özel hem de grup dersleri alabilir. Temeli olmayan bireyler birebir dersler ile kendini geliştirebilir. Bu konuda ek dersler ve çok sayıda pratik sayesinde seçilen dans kolayca öğrenilir.

 Dans Kursunun Kriterleri

 Dans yeteneğe değil, çok çalışmaya bağlı bir aktivitedir. Bu anlamda ne kadar çabalarsanız o kadar başarılı olursunuz. Fakat dans kursu eğitimi alacağınız zaman bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Bu noktalar; kısa bir zaman önce bir operasyon geçirdiyseniz, kalp rahatsızlığınız var ise, eklem problemleriniz varsa, size sorun yaşatacak tansiyon ya da astım sağlık sorununuz varsa uzman bir doktora danışmadan dans kursuna başlamayın. Dans ederken çok dikkatli olmalı ve mutlaka sağlığınıza özen göstermelisiniz.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

I accept the Privacy Policy * for Click to select the duration you give consent until.