Dans Kursuna Kaç Yaşında Gidilir?

Dans eğitimi alan çocukların erken yaşta hem müzik hem de ritim duygusu gelişir. Bunun yanında çocuklarda sorumluluk bilinci oluşur ve fiziksel olarak duruş bozukluklarının da önüne geçer. Bu konuda dans kursu çocukların hem fiziksel hem de zihinsel gelişiminde destek sağlar.

 Dans Kursu

 Dans kursunun çocuklara sağladığı faydalar yetişkinler için de geçerli olmaktadır. Fakat dansa ne zaman başlamak gerekir sorusu düşünüldüğü zaman yetişkinlere verilen dans eğitimi ile çocuklara verilen dans eğitiminde faydalara karşılık olarak beklenti ve istekler de farklılık göstermektedir. Dans çok uzun soluklu bir eğitim süreci olduğu için dansa çok erken yaşlarda başlamak gerekmektedir. Çocukların tüm fiziksel yapılarının ve de zihinlerinin öğrenmeye ve de gelişmeye en uygun olduğu zamanlar erken çocukluk dönemleri olarak bilinmekte ve bu dönemde dans figürleri kolay algılanmaktadır.

 Dansa Başlama Yaşı

 Genel olarak dansa başlama yaşı ve yaşlara göre eğitim durumlarını inceleyecek olursak;

– 3-4 yaş aralığı mini dans eğitimleri

– 4-5 yaş aralığı hazırlık seviye dans eğitimleri

– 6-12 yaş temel dans eğitimleri

– 13-18 yaş ileri düzeyde dans eğitimleri

şeklinde olmaktadır. Dansa başlama yaşı olarak 3 ile 11 yaş en uygun olan yaş aralığı olarak kabul edilir. İlk vücut gelişimini tamamlamamış çağda olan çocukların dansa başlaması çok fazla önerilmez. Fakat doktor tavsiyesi sayesinde çocuklar gelişim süreçlerine destek sağlamak için dans kurslarına başlayabilir.

 Dans kursuna yazılacak olan çocuklar, kayıt yapmaya geldiği zaman çocukların yaş gruplarına göre en uygun olan sınıflar ve eğitim yöntemleri önerilerek, dans kursuna ne zaman başlaması gerektiği konusunda çok detaylı bilgiler verilir.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

I accept the Privacy Policy * for Click to select the duration you give consent until.