Çocuklar İçin Enstrüman Eğitimleri

Vals Sanat Merkezi olarak, her çocuğun ve yetişkinin içinde sanata karşı bir yeteneğin olduğu farkındalığıyla kurulduk. Kimi zaman çocukların ve yetişkinlerin içindeki yetenek keşfedilememiştir. Çünkü bu alanda onlara keşfetmeleri için imkanlar verilmemiştir.

 “Yetenek olmazsa sanat icra edilemez” kanısı, insanların içlerindeki sanatsal yetenekleri keşfetmelerine engel olmuştur. Bu yüzden de birçok yetenekli insan müziğe, dansa, enstrümanlara ilgilerini keşfedememiş veya geç fark etmiştir.

 Yeteneklere Duyarlı Profesyonel Eğitmenler

 Vals Sanat Merkezi’nde her çocuğa uygun bir enstrüman eğitimi vardır. Enstrüman eğitmenlerimiz alanlarında uzman, en az lisans mezunu olan yetenekli öğretmenlerdir. Aynı zamanda kurumumuz ve eğitmenlerimiz her çocuğun mutlaka bir yeteneği olduğu farkındalığıyla hareket eder. Çocuklara yaklaşım da bu şekilde olmaktadır.

 Çocukların Yeteneklerine Uygun Eğitimler

 Vals Sanat Merkezi, çocukların yeteneklerine ve eğilimlerine göre profesyonel bir eğitim desteği sunmaktadır. Profesyonel eğitmenler eşliğinde çocuklara özel enstrüman eğitimleri vermektedir. Bu eğitimler ile onların gelecekte profesyonel müzisyenler olmaları amaçlanmış ve bunun için özveriyle çalışılmaktadır.

 Her çocuğun içinde bir yetenek saklıdır. Her çocuk enstrüman çalabilir. Önemli olan, çocukları iyi dinlemek, onların yeteneklerini keşfetmek ve onlara el uzatmaktır. Vals Sanat Merkezi çocuklara yeteneklerini keşfedebilmeyi ve en az bir enstrüman çalabilmeyi öğretir. Bu eğitimler çocukların yaşına, müzik algısına ve yeteneklerine göre özenle verilir.

 Vals Sanat Merkezi’nde Müzik Eğitimi

 Vals Sanat Merkezi’nde enstrüman alanında şu eğitimler verilmektedir:

 – Çok sesli koro ve Şan eğitimi,

 – Bağlama

 – Yan Flüt

 – Darbuka- Perküsyon

 – Ney

 – Ud

 – Klarnet

 – Saksafon

 – Gitar (Klasik Gitar, Bas Gitar, Elektro Gitar, Akustik Gitar)

 – Keman

 – Çello

 – Piyano

 – Bateri

 Bu eğitimler, alanında uzman kadromuz ile çocuklara özel olarak verilmektedir. Çocukların yetenekleri doğrultusunda sanata adım atmalarını sağlamak isteyen aileler için Vals Sanat Merkezi doğru adrestir.

 Eğitimler sırasında yalnızca enstrüman eğitimi verilmemektedir.  Bunun yanı sıra çocuklara notaları doğru duymaları ve okumaları adına müzik kulağı eğitimi de verilmektedir. Çocukların müziğe olan ilgi ve yeteneklerini besleyip geliştirecek her türlü eğitim bir arada sunulmaktadır. Sizler de çocuklarınıza müzik sevgisi ve sanatı aşılamak için sanat merkezimize mutlaka uğrayın.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

I accept the Privacy Policy * for Click to select the duration you give consent until.