Çocuklar İçin En Verimli Kursların Seçiminin Önemi

Tecrübeli, dinamik kadrosuyla çocukların gizli kalan yeteneklerini ortaya çıkarmak için Vals Sanat Merkezi kapılarını ardına kadar açıyor. Kurumda sanatın her dalında eğitim alarak kendini geliştiren ve hatta sanatsal yeteneğini hayat tarzına dönüştüren çocuklarımızın başarıları Vals Sanat Merkezi’ni gururlandırıyor.

Çocukları İçin Neler Var?

Her çocuk özeldir ve her çocuğun bir yeteneği vardır. Kimi dans etmeyi sever, kimi resim yapar, kimi de müzikle ilgilenir. Çocukların yeteneklerine ve ilgi alanlarına göre branşlarda eğitimli, güler yüzlü ve nitelikli eğitmenler eşliğinde hazırlanacak ders programları ile çocuklar hem güzel, eğlenceli vakit geçirirken hem de sanat yapmayı öğrenecekler.

Müzik Alanında

Gitardan, piyanoya, korodan bateriye çeşitli müzik aleti öğrenmek isteyen çocuklar Vals Sanat Merkezi bünyesinde aradıkları fırsatı yakalayabilecekler. Enstrüman dersleri kulak eğitimi ve solfej eğitimleri ile desteklenerek güçlendirilir. Seçtikleri branşta özel ders alarak çocuklar eğitimlerini hızlandırabilir, daha yoğun bir eğitimle aşamaları sağlam şekilde geçebilir.

Resim Alanında

Resim sanatı bazı sanatçılara göre tüm sanatların anası kabul edilir. Bu sebeple resim yapmak veya resim görmek kişinin içinde sakladığı sanat ruhunu kışkırtan, ilham veren bir unsurdur. Renklerle yapılan yaratıcılık hem melodisel hem de teatral becerileri kapsar. Çocukları çok küçük yaşlarda resim yapmaya yöneltme sebebi de budur.

Onların içinde duran sanatsal yaratıcılıklarını çıkarmasına yarayacak en güzel sanattır resim. Vals Sanat Merkezi hayatını ve gönlünü resme vermiş sanatçı eğitmenleri ile resim tutkusunu, renklerin coşkusunu çocuklara aşılamayı hedefler.

Dans Alanında

Dans çocukların fiziksel gelişimlerine sağlıklı bir başlangıç yaptığı için çok tercih edilen bir sanat dalıdır.
Çocuklar eğlenirken aynı zamanda ritim ve müzik eğitimine de başlamış olurlar.

Tiyatro Alanında

Tiyatro, çocuklara sahne heyecanı yaşatarak hem sahne korkusunu hem de kalabalık önünde konuşma endişesini atmasına büyük destek sağlayacaktır. Konunun uzmanı eğitmenlerin tecrübeleri ve teknoloji odaklı eğitimler ile çocuklar tiyatroyu A’dan Z’ye öğrenecektir.

Merkezin Amacı

Vals Sanat Merkezi’nin ana amacı çocuklara sanat ruhunu aşılamaktır. Yetenekli olsun veya olmasın her çocuk dans edebilir, resim yapabilir, şarkı söyleyebilir ve müzik aleti çalabilir. Sanat Merkezi için önemli olan sanata duyulan ilgi ve tutkudur. Bu ilke ile çıktığımız yolda çocukların sanatsal gelişimlerine ve ilgilerine artılar koymayı hedefliyoruz.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

I accept the Privacy Policy * for Click to select the duration you give consent until.